Programování & grafika

Vývoji webových aplikací a tvorbě webové grafiky se profesionálně věnuji od roku 2006. V současnosti pracuji jako webový vývojář na volné noze - kontraktor - nebo vyvíjím webové aplikace pro vlastní společnosti. S dotazy na volnou kapacitu a nabídkami práce na projektech mě prosím kontaktujte e−mailem či přes LinkedIn.

Programování

Programuji v jazycích PHP a Python, zpravidla využívám open source databáze MySQL nebo PostgreSQL. V současné době nejčastěji webové aplikace stavím na frameworku Nette. Ovládám vše potřebné pro vývoj webové aplikace od A do Z - Javascript (jQuery, dříve mooTools a další), CSS, AJAX, JSON, XML. Zkušenosti mám taktéž s React, Angular.

Mám za sebou realizaci více než stovky webových stránek a projektů. Mezi zákazníky, pro které jsem měl možnost pracovat a dodávat webové aplikace jsou například E.ON Česká republika, Zoologické zahrady v Praze, Brně a Liberci (webová aplikace na každodenní sběr a sdílení provozních a biologických dat), L'Oréal Česká republika (webové aplikace na podporu prodeje) nebo DesignOutlet.cz (internetový outlet s designovým nábytkem)

PHP 95%

95% Complete

MySQL 90%

90% Complete

HTML & CSS 90%

90% Complete

Javascript 85%

85% Complete

Webdesign

Co se týče webového designu, jsem zastáncem grafické čistoty a na prvním místě je vždy funkčnost, přehlednost a použitelnost návrhu. V začátcích práce na volné noze byl design webových stránek denním chlebem. V posledních letech mou práci můžete vidět pouze na webových stránkách mých společností zlatak.cz a investicnizlato.cz.

Pro klienty už v současnosti webovou grafiku nevytvářím, přesto je mi znalost grafických programů (Photoshop, Corel) velkou výhodou v mnoha situacích, kdy drobné úpravy a opravy grafiky provedu rovnou sám, bez zapojení grafiků a často i bez potřeby zdrojových souborů.

Photoshop 80%

80% Complete

Corel 75%

75% Complete

UX Design 75%

75% Complete

Malování 10%

10% Complete